EBO eBank Online nowe   kartoSFERA logo   Trwaly nosnik    instrukcje   kontakt

     

Uwaga – Oszustwa metodą na BLIK

W ostatnim czasie zdiagnozowano przypadki kradzieży pieniędzy przy wykorzystaniu kodów BLIK. Ofiarami złodziei stają się m.in. osoby, które za pośrednictwem mediów społecznościowych proszone są przez znajomych o pożyczkę lub osoby dokonujące zakupów na platformach internetowych. Stosowane przez przestępców zabiegi prowadzą do przekazania im kodu BLIK, który następnie służy do wypłaty gotówki z bankomatów.

Również coraz częściej oszuści wysyłają fałszywe SMS-y, w których sugerują, że ktoś wysłał odbiorcy wiadomości przelew na telefon przy użyciu płatności BLIK. Aby potwierdzić odbiór pieniędzy odbiorca wiadomości SMS zachęcany jest do kliknięcia w załączony w wiadomości link, aby odebrać przelew. Niestety, jest to próba OSZUSTWA!

Kliknięcie w link prowadzi do fałszywej strony logowania banku z prośbą o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej.

Szanowni klienci, ani bank, ani operator BLIK nigdy nie wysyła takich SMS-ów. Jeżeli ktoś prześle przelew na telefon BLIK, środki automatycznie zostaną zaksięgowane na koncie klienta i nie wymaga to żadnego potwierdzenia.

Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w korzystaniu z bankowości internetowej i mobilnej - BEZPIECZEŃSTWO EBO

Bank Spółdzielczy w Reszlu

 

 

Do góry